Fraud Blocker
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Blog chmura tagów
4 fakty o jodze, które musisz znać
4 fakty o jodze, które musisz znać

Praktykowanie jogi jest jedną z ciekawszych form utrzymania organizmu w dobrej kondycji i to zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W każdym dużym mieście można znaleźć szkoły jogi, pojawiają się też w mniejszych ośrodkach miejskich, a wiele osób korzysta również z podpowiedzi znajdujących się na Internecie i ćwiczy w domu.

czytaj całość »
Joga dla otyłych?
Joga dla otyłych?

Na ulicach coraz częściej można spotkać osoby z mniejszym lub większym stopniem otyłości. Wiele z nich pragnie odzyskać szczupłą sylwetkę, więc stosuje jakąś dietę lub postanawia zacząć ćwiczyć. Problem tkwi w tym, że niekoniecznie wybiera się odpowiednią aktywność fizyczną. Jedną z bardziej polecanych okazuje się joga, a uzasadnienie tego pojawi się w tym artykule.

czytaj całość »
Joga z głową, czyli czego unikać?
Joga z głową, czyli czego unikać?

Joga jest formą aktywności fizycznej praktycznie dla każdego. Nie ma znaczenia płeć, wiek bądź kondycja fizyczna. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń i to zalecenie niekoniecznie dotyczy jedynie osób początkujących. Nawet bardziej zaawansowanym adeptom jogi zdarzają się błędy, które zazwyczaj wynikają z pewnego automatyzmu. Tak naprawdę trzeba nieustannie kontrolować swoje ciało i zachować czujność, aby joga dawała nie tylko satysfakcję, ale także była jak najbardziej efektywna.

czytaj całość »
Wyprostuj się z jogą!
Wyprostuj się z jogą!

Wady postawy są problemem, który dotyczy bardzo wielu ludzi. Wystarczy popatrzeć wokół siebie, ile osób chodzi pochylonych, wręcz zgarbionych i to zarówno młodych, jak i starszych. Co ważne, nie chodzi jedynie o kwestie estetyczne, ale również o zdrowie człowieka. Pierwszym sygnałem informującym o nieprawidłowościach będzie ból pleców i warto pamiętać, że zignorowanie tego objawu może doprowadzić do naprawdę ciężkich dolegliwości. Trudno od razu wyprostować się, ale joga w tym niełatwym zadaniu okazuje się niezwykle pomocna.

czytaj całość »
Joga w ciąży? Jak najbardziej!
Joga w ciąży? Jak najbardziej!

Aktywność fizyczna w czasie ciąży, o ile nie ma jakichś przeciwwskazań, jest bardzo pożądana i przynosi naprawdę wiele korzyści dla zdrowia przyszłej mamy. Przede wszystkim pomaga przygotować się do porodu, ale nie tylko. Bardzo dobrym pomysłem okazują się ćwiczenia jogi. Joga w ciąży fantastycznie uelastyczni całe ciało, pozwoli nabyć niezwykle przydatnej umiejętności kontrolowania oddechu, rozciągnie mięśnie, a dotleniając organizm matki jednocześnie dotleni też dziecko. Trening jogi pomaga również w poradzeniu sobie z bólem podczas porodu. Jak bezpiecznie ćwiczyć jogę w tym szczególnym momencie życia kobiety?

czytaj całość »
Biegasz? Zacznij ćwiczyć jogę!
Biegasz? Zacznij ćwiczyć jogę!

Jedną z najbardziej ulubionych form aktywności fizycznej wśród Polaków jest niewątpliwie bieganie. To na pewno dobry trend sprzyjający ogólnej poprawie stanu zdrowia, jednak wielu biegaczy narzeka na narastające problemy mięśniowe, tak charakterystyczne dla intensywnych ćwiczeń cardio. W związku z tym, że stretching zazwyczaj nie należy do ulubionej części treningu, także ze względu na swoją monotonię, to następuje coraz większe przykurczanie mięśni. Z kolei początkujący biegacze miewają kłopoty z uregulowaniem oddechu czy też motywacją. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to nieprawdopodobne, to idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się joga. Dlaczego warto zacząć ćwiczyć jogę, kiedy tak bardzo lubi się bieganie?

czytaj całość »
Czy joga odchudza, czyli droga do idealnej sylwetki
Czy joga odchudza, czyli droga do idealnej sylwetki

Wiele osób myślących o rozpoczęciu praktykowania jogi zadaje sobie pytanie – czy joga odchudza? Niektórzy powątpiewają w skuteczność jogi w procesie odchudzenia ze względu na specyfikę ćwiczeń, które mają się nijak do tego, co dzieje się na siłowni, w klubie fitness bądź podczas biegania. Okazuje się, że organizm człowieka jest naprawdę zadziwiający i niekoniecznie trzeba porządnie się zmęczyć, aby osiągnąć zamierzony efekt, czyli zrzucić zbędne kilogramy.

czytaj całość »
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl