Fraud Blocker

Misa dźwiękowa antyczna - ton G#3 - 336 gram - 204,6 Hz - AQ39 Uranus

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: produkt na zamówienie
Cena: 453,24 zł 453.24
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Misa dźwiękowa antyczna
- ton G#3
- 336 gram
- 204,5 Hz
- AQ39 Uranus

 

Bazą tworzywa z jakiego są wykonane misy stanowi 7 pierwiastków symbolizujących energię ciał Układu Słonecznego, są nimi:

Złoto – Słońce

Srebro – Księżyc

Rtęć – Merkury

Miedź – Wenus

Żelazo – Mars

Cyna – Jowisz

Ołów – Saturn

Wśród źródeł istnieją wzmianki o użyciu żelaza pochodzącego z meteorytów, które znajdywano w Himalajach. Jednakże mimo potwierdzenia wykorzystywania tego ,,niebiańskiego” materiału jest obecne w źródłach historycznych, o tyle nie ma żadnego potwierdzenia w pisemnych formach przekazu, że zostało to użyte do wyrobu mis. 

Sama nazwa ,,misy antyczne” ma swoje potwierdzenie w latach, jakie ma misa, ponieważ termin ten obejmuje umownie misy, które mają minimum 50 lat, co musi być potwierdzone szeregiem znaków szczególnych, charakteryzujące misy z tego okresu.  Mimo tego jest to bardzo trudne do rozpoznania nawet przez ekspertów, ponieważ jedynym wskaźnikiem są niedoskonałości wynikające z zastosowania prymitywniejszych metod kucia tych mis. Spowodowane jest to faktem, iż nomadyczni mistrzowie tej sztuki nie byli w stanie osiągnąć wyższych temperatur w swoich prowizorycznych kuźniach. 

 

 

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl