Fraud Blocker

Misa dźwiękowa antyczna - ton C3 - 1146 gram - 129,3 Hz - AQ53

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 422,90 zł 1422.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Stare misy aktualnie licznie występują na rynku, jednakże to co stanowi o ich wartości to nie forma, choćby najbardziej wyrafinowana, ale dźwięk.

Datowanie to nastręcza wiele trudności, nawet nielicznym w tej dziedzinie ekspertom. W praktyce misy "antyczne" są misami, które zostały wykute przed laty z zastosowaniem bardziej prymitywnych metod. Nomadyczni mistrzowie tej trudnej sztuki osiągali w swych prowizorycznych kuźniach niższe temperatury, co skutkuje szeregiem znaków szczególnych mogących być indykatorami wieku. Równie istotnymi przy datowaniu są sama forma misy, jej stopień zużycia (naturalnego spolerowania), głębokość zdobień i charakter ich spłycenia, naniesione mantry, nazwiska właścicieli, inwokacje, etc. W absolutnie wyjątkowych sytuacjach sama misa ma naniesioną datę jej powstania.

 

MISA DŹWIĘKOWA ANTYCZNA - TON C3 - 1146 GRAM - 129,3 Hz - AQ53

Częstotliwość tonu podstawowego w Hz jest tylko wartością orientacyjną i może się minimalnie różnić w zależności od użytej pałki, sprzętu i oprogramowania do jego oceny. Cyfry przy tonie oznaczają oktawę, z którego dany ton pochodzi. Tradycyjnie misy są z trzech oktaw, tj. wielkiej (2), małej (3) i razkreślnej (4), czyli reasumując następujące cyfry przy tonie oznaczają:

2 - oktawę wielką,

3 - oktawę małą,

4 - oktawę razkreślną (środkową na pianinie i najczęściej używaną).

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl