Fraud Blocker
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog chmura tagów
Joga na jesienną chandrę
Joga na jesienną chandrę

Pogorszenie nastroju zdarza się każdemu. Można to zauważyć szczególnie późną jesienią, kiedy dni stają się naprawdę krótkie, a słońca po prostu za mało. W takiej sytuacji trudno o odpowiedni poziom hormonu szczęścia, czyli serotoniny. Powstaje pytanie, jak zaradzić jesiennej chandrze i świetną odpowiedzią okazuje się joga.

czytaj całość »
Dlaczego joga, a nie fitness czy siłownia?
Dlaczego joga, a nie fitness czy siłownia?

Utrzymanie dobrej kondycji fizycznej ciała jest możliwe dzięki regularnemu wykonywaniu nawet niezbyt intensywnych ćwiczeń. Każdy powinien znaleźć najbardziej odpowiednią dla siebie formę aktywności fizycznej. Dlaczego to może być joga i jaka jest jej przewaga nad fitness czy siłownią? Oto kilka powodów.

czytaj całość »
Joga to wyzwanie
Joga to wyzwanie

Joga kusi, ale może też odrzucać. Wystarczy, że ktoś jeszcze nie spróbował żadnych pozycji, ale pooglądał sobie zdjęcia w internecie. Może wtedy uznać, że ćwiczą jedynie niesamowicie szczupłe oraz idealnie rozciągnięte osoby, a praktyka sprowadza się do stania na rękach albo jakichś dziwnych asan z nienaturalnymi wygięciami. Oczywiście nic bardziej mylnego, ale jakże wielu ludzi karmi się stereotypami.

czytaj całość »
Joga – efekty zawsze nadchodzą
Joga – efekty zawsze nadchodzą

Czy joga daje rzeczywiście jakieś efekty? To pytanie jest jednym z najważniejszych dla tych, którzy rozważają praktykowanie jogi. Do tego pierwszego dochodzi drugie. Jakich efektów mogę się spodziewać i w jakim czasie? Odpowiedź może być jedna – spróbuj i zobacz na własnym organizmie, ile dobrego może dać ci systematyczny trening jogi.

czytaj całość »
Joga nie tylko dla kobiet!
Joga nie tylko dla kobiet!

Mężczyzna na macie wykonujący rozmaite pozycje jogi nadal jest dość rzadkim widokiem. Zdecydowanie częściej ten rodzaj aktywności wybierają kobiety, natomiast stosunkowo niewielu panów postanawia zostać joginami. Przyczyn tego stanu jest kilka, ale większość z nich to wyłącznie nieprawdziwe opinie, tak naprawdę niewiele mające wspólnego z rzeczywistością.

czytaj całość »
Joga z głową, czyli czego unikać?
Joga z głową, czyli czego unikać?

Joga jest formą aktywności fizycznej praktycznie dla każdego. Nie ma znaczenia płeć, wiek bądź kondycja fizyczna. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń i to zalecenie niekoniecznie dotyczy jedynie osób początkujących. Nawet bardziej zaawansowanym adeptom jogi zdarzają się błędy, które zazwyczaj wynikają z pewnego automatyzmu. Tak naprawdę trzeba nieustannie kontrolować swoje ciało i zachować czujność, aby joga dawała nie tylko satysfakcję, ale także była jak najbardziej efektywna.

czytaj całość »
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl